Francois Carillon Puligny Montrachet Blanc 2016 92/100 Parker
€69,95

Francois Carillon Puligny Montrachet Blanc 2016

Een levendig glas, met een enorme verfijning. Klein in opbrengst wat het fruit ten goede komt. Een goede balans tussen vetheid, zuren en mineralen. Een zuivere terroir wijn, die echt een beleving met zich meebrengt. De top uit Bourgogne. ...Meer informatie

Iets langere levertijd. Voor meer informatie mail ons op [email protected]

Wijnhuis Francois Carillon

De familie Carillon bezit sinds de 16e eeuw wijngaarden in Puligny-Montrachet. Vijtien generaties hebben dit domaine groot gemaakt. Sinds 1988 werkt François met zijn broer Jacques op het domaine onder leiding van vader Louis. Een andere broer, Louis Carillon, heeft zich in 2010 teruggetrokken waarna het domaine is gesplitst in twee delen. François bewerkt nu 6,5 hectare en verkoopt de wijn vanaf het jaar 2010 onder een eigen etiket. De druiven komen van enkele fantastische wijngaarden van zijn schoonfamilie, waarover hijzelf de volledige regie voert. Zijn huidige productie is slechts 25 vaten. In de toekomst zullen dit er maximaal vijftig worden. François gebruikt in zijn wijngaarden geen onkruidverdelgers. Het land wordt zo natuurlijk mogelijk, op biologische wijze bewerkt. François streeft een hele pure en zuivere stijl na, met een maximale expressie van de terroir. Zijn wijnen zijn fris, prachtig gestructureerd en perfect in balans.

Francois Carillon Puligny Montrachet Blanc 2016

Een levendig glas, met een enorme verfijning. Klein in opbrengst wat het fruit ten goede komt. Een goede balans tussen vetheid, zuren en mineralen. Een zuivere terroir wijn, die echt een beleving met zich meebrengt. De top uit Bourgogne.

Francois Carillon, Puligny Montrachet en gerechten
Vis van de bbq of gril, gevogelte, kalfsvlees, salades en rijke visgerechten met botersaus.

francois-caillon

  • Herkomst: Frankrijk
  • Druivensoort: Chardonnay
  • Inhoud: 75 CL
  • Smaaktype: Vol en krachtig
  • Houdbaarheid: 0-6 jaar
  • Vinificatie: eiken houten vaten
  • Serveertemperatuur: 10-12
  • Glasadvies: Bourgogne glas
  • Lekker bij: Vis van de bbq of gril, gevogelte, kalfsvlees en rijke visgerechten met botersaus
Reviews

Help ons en andere klanten door het schrijven van een review


0 sterren op basis van 0 beoordelingen Je beoordeling toevoegen
Wij slaan cookies op om onze website te verbeteren. Is dat akkoord? Ja Nee Meer over cookies »